Festyn zdrowia

W dniu 9 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się ,,Festyn Zdrowia”, który był podsumowaniem realizowanego przez szkołę projektu edukacyjnego pod hasłem: ,,Czas na zdrowie”. Organizatorem powyższego projektu jest Fundacja BOŚ z Warszawy. Edycja projektu została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Rolnictwa, Ministra Sportu i Turystyki, a także Rzecznika Praw Dziecka. Głównym celem projektu była edukacja w zakresie zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Opiekunem w projekcie była pedagog, Jolanta Rejkiewicz. Projekt  był prowadzony w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i wdrożył do pracy nie tylko uczniów, ale i nauczycieli oraz rodziców. Organizacja ,,Festynu Zdrowia” była końcowym etapem projektu, polegającym na praktycznym wypromowaniu postaw prozdrowotnych oraz żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej. Kluczowym punktem ,,Festynu Zdrowia” był pokaz filmów z serii ,,Śmietnik w mojej głowie”. Obejrzane filmy były ciekawym środkiem przekazu, promującym ideę zdrowego życia. Ważnym aspektem na festynie była  degustacja potraw przygotowanych przez uczniów z ekologicznych produktów. Interesującą częścią festynu była organizacja  sportowych zabaw grupowych. ,,Festyn Zdrowia” uatrakcyjniły pokazy strażackie,  zaprezentowane przez przedstawicieli Powiatowej Straży Pożarnej z Grajewa i Ochotniczą Straż Pożarną z Rajgrodu. Wielkim uznaniem cieszyły się pokazy sztuk walki, pod kierownictwem trenera,  p.  Radosława Mazurka. Zainteresowanie wśród młodzieży gimnazjalnej wzbudziły zajęcia z instruktorem fitness. p. Sławomirem Matysiewiczem. Na festynie można  było skorzystać z cennych porad dietetyczki. Był też punkt pielęgniarski, można było zmierzyć ciśnienie oraz zbadać  poziom glukozy. Przyjazna atmosfera oraz liczne atrakcje, wywołały  wśród uczestników festynu   niezapomniane wrażenia.

Jolanta Rejkiewicz